Gala Wolontariatu PCK

4 października 2019 r. w sali kominkowej Starostwa Powiatowego odbyła Gala Wolontariatu PCK w Pabianicach. Władze Miasta i Starostwa oraz Zarząd PCK Pabianice dziękowali pabianickiej młodzieży za bezinteresowną pracę i pomoc ludziom potrzebującym. Co młodzi wolontariusz zrobili na terenie powiatu pabianickiego? Kilka tysięcy osób przeszkolili na kursach pierwszej pomocy, ponad 40.000 litrów krwi oddali honorowi krwiodawcy, 15.000 paczek przygotowali dla osób będących w trudnej sytuacji materialnej, wydali ponad 4.000 kompletów szkolnych w akcji „Wyprawka dla Żaka”, 300 dzieciakom zorganizowali wakacyjny wypoczynek organizując „Gorączkę Złota”. Tych „złotych monet” uzbierało się ponad 14.000 kg, posegregowali blisko 200 ton używanej odzieży, która następnie trafiła do potrzebującym. Uzbierali pieniądze w publicznych kwestach i akcji ”Walka z Głodem” na obiady dla 200 dzieciaków,Zebrali 3.000 pluszaków i przekazali dzieciom chorym na nowotwory w ramach akcji „Daj pluszaka dla dzieciaka”. Wolontariusze „zabezpieczają” organizację Mistrzostw Pabianic w ratowaniu życia, w których wzięło udział ponad 8.000 osób,Co roku uczestniczą w Dniach Pabianic i Powiatu Pabianickiego, promując zdrowy styl życia i czerwonokrzyskie idee. Organizują rajdy piesze i rowerowe oraz konkursy plastyczne i wiedzy o PCK. W minionych latach wzięło w nich udział ponad 5.000 uczestników . Każdy może być wolontariuszem. W naszej szkole przedstawicielem Wolontariatu PCK jest Aleksandra Błaszczyk z klasy I LOs. Dziękujemy!!!