Podsumowanie mobilności edukacyjnej realizowanej w ramach Programu Erasmus+, Grecja 2024, praktyki

W dniach od 07.04.2024 do 20.04.2024 uczniowie oraz  nauczyciele Zespołu Szkół Nr 3 w Pabianicach wzięli udział w mobilności edukacyjnej realizowanej w ramach Programu Erasmus+.

W projekcie brało udział 22 uczniów  klas IV o profilu technik fotografii i multimediów oraz technik logistyk, 1 opiekun i 1 nauczyciel przedmiotów zawodowych – fotograficznych.

Młodzież w czasie trwania projektu uczestniczyła w zajęciach teoretycznych i praktycznych, których celem był kompleksowy rozwój kompetencji i umiejętności, wzrost kwalifikacji zawodowych, językowych oraz personalno-społecznych.

Dzięki zajęciom praktycznym w centrum OES w Platamonas oraz  hurtowni napojów Koutalias w Nei Pori  uczniowie klasy 4 TEL mieli okazję poznać i doświadczyć realiów pracy logistyka w innym kraju.

Uczniowie klasy 4TFo mogli rozwijać swoje umiejętności i czerpać z doświadczeń greckiego fotografa, który prowadził zajęcia praktyczne. Efektem tej pracy była wystawa zdjęć wykonanych w czasie projektu. Fotografowie podczas zajęć teoretycznych dowiedzieli się jak stworzyć swój biznesplan i poznali metody druku fotografii.

Dzięki licznym konkursom fotograficznym, plastycznym i grom terenowym młodzież mogła wykazać się kreatywnością oraz umiejętnością współpracy i komunikacji. Uczniowie poznawali kulturę kraju partnera poprzez naukę greckich tańców i degustację potraw.

Podczas wycieczek, które były organizowane w czasie wolnym, uczestnicy projektu poznali  historię, tradycję, zwyczaje Greków oraz największe atrakcje turystyczne tego regionu. Uczniowie i nauczyciele zobaczyli Meteory, wyspę Skiathos, plażę w Nei Pori, Panteleimonas, Litochoro oraz zamek w Platamonas.

Zobacz zdjęcia