Jestem THE BEST !!!

W dniu 23 czerwca 2026r. uczennica klasy 1TFH Lena Jonczyk otrzymała z rąk Starosty Pabianickiego Arkadiusza Jaksy nagrodę, jaką jest udział w rejsie jachtem żaglowym po Morzu Bałtyckim wraz z załogą w dniach 22-29 sierpnia 2026r. Lena jest zwycięzcą konkursu marynistycznego pod nazwą „Polska leży nad Bałtykiem” w ramach programu „Jestem the best”.

Aby zdobyć nagrodę Starosty Pabianickiego, uczniowie szkół ponadpodstawowych musieli podczas testu wykazać się znajomością geografii Polski i państw morza Bałtyckiego, jego fauny i flory, polskiej historii morskiej, a także podstawowego nazewnictwa żeglarskiego i nawigacji morskiej. Jest to już XVII edycja tego konkursu, który organizowany jest wspólnie z Pabianickim Klubem Sportów Wodnych.

Gratulujemy Lenie zwycięstwa i życzymy udanego rejsu.