III miejsce w turnieju „Młoda krew ratuje życie”

Zajęliśmy III miejsce w XVI edycji Turnieju „Młoda krew ratuje życie”, w której wzięły udział 23 szkoły z województwa łódzkiego i 1912 uczniów oddało ponad 1050,960 litrów krwi. Patronat Honorowy nad Turniejem sprawowali: Marszałek Województwa Łódzkiego, Łódzki Kurator Oświaty, Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Łodzi. Partnerem regionalnym było Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi reprezentowanym przez dyrektora Romana Małachowskiego.

Uroczyste podsumowanie XVI edycji Turnieju odbyło się 12 września 2019 r w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi. Podczas uroczystości, nasi uczniowie –  krwiodawcy Zespołu Szkół Nr 3: Klaudia Guzenda z kl. III TH i Gracjan Romanowski z kl. IV TL, wraz z p. dyrektor Agnieszką Kulpińską-Górską i opiekunem szkolnego koła HDK PCK, odebrali nagrodę za III miejsce w województwie łódzkim w ilości oddanej krwi w przeliczeniu na jednego ucznia-0,630 l. Dziękujemy serdecznie naszym wspaniałym szkolnym Krwiodawcom!