Rejestracja DKMS

 26 marca 2019 na terenie naszej szkoły już po raz kolejny odbyła się rejestracja potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych w ramach działalności Fundacji DKMS. Wolontariusze  z ZS3 zarejestrowali jako potencjalnych dawców 136 osób wśród, których znaleźli się nasi uczniowie, nauczyciele (M. Stangret, J. Twardowska, D. Woźniak, ks. M. Dolaciński) oraz mieszkańcy Pabianic.
Tego dnia odwiedził nas również absolwent naszej szkoły – Piotr Pawlak, który kilka tygodni temu został dawcą szpiku. Piotrek opowiedział o całej procedurze i odpowiadał na pytania naszych uczniów.
Dziękujemy wszystkim za wsparcie akcji oraz rejestrację do bazy DKMS. To może uratować komuś życie!
Szczególne podziękowania należą się wolontariuszom, którzy poświęcili swój czas wolny i sprawnie przeprowadzili rejestrację. Organizatorami akcji były p. Joanna Żuber i p. Katarzyna Kozłowska-Marks.