„Na styku kultur”

22 marca  klasa 1  Technikum Hotelarskiego pod opieką nauczyciela przedmiotów zawodowych p. Marioli Lach wybrała się do Łodzi (Hala Expo) na XXV jubileuszowe Targi Turystyczne „Na Styku Kultur”. Są one jednym z najważniejszych wydarzeń na rynku turystycznym w Polsce. Targi „Na Styku Kultur” są kopalnią pomysłów i niewyczerpalnym źródłem inspiracji związanych ze zwiedzaniem Polski i świata. Motywem przewodnim tej edycji imprezy była turystyka uzdrowiskowa. Do hali Expo przy al. Politechniki 4 przyjechało osiemdziesięciu dziewięciu przedstawicieli organizacji, stowarzyszeń, biur podróży, urzędów gmin, miast i marszałkowskich, a także producentów lokalnych specjałów.

Na poszczególnych stoiskach odbywały się liczne degustacje i konkursy – uczniowie uczestniczyli  w nich ochoczo. W organizowanej przez lotnisko strefie „Lataj z Łodzi” można było wygrać bilety lotnicze, a dzięki Toyota Łódź do wygrania było auto tej marki na weekend z pełnym bakiem. Można było posmakować wyrobów  producentów  lokalnych: wędlin, pierogów, serów, miodów, soków.

Od wystawców uczniowie otrzymali gadżety: smyczki, torby, długopisy, kubki, kalendarze.