6 tygodni dla zdrowia

flash mob

Dzisiaj nasi uczniowie ćwiczyli w centrum miasta. Flash mob, bo w takiej formie promowaliśmy zdrowy styl życia wśród mieszkańców Pabianic, to część akcji „6 tygodni dla zdrowia”, która trwa od 12 marca do 16 kwietnia.

Grupy uczniów w strojach sportowych pojawiły się w centrum miasta: przed Urzędem Miejskim w Pabianicach, Centrum Handlowym Echo i przed Starostwem Powiatowym. Przez kilka minut młodzież wykonywała ćwiczenia sportowe, m.in. przysiady, skłony, brzuszki.

Relacje z flash mobu z udziałem uczniów ZS3 znalazły się we wszystkich pabianickich mediach. 

W ramach akcji „6 tygodni dla zdrowia” biega ponad 30 uczniów i 3 nauczycieli – w ciągu 6 tygodni muszą pokonać dystans co najmniej 50 km. Odbywa się również konkurs fotograficzny na zdjęcie promujące zdrowy styl życia. Na zakończenie akcji w szkole uczniowie klasy 2 technikum ekonomiczno-logistycznego przygotują „Zdrową kanapkę” dla pozostałych uczniów szkoły.

Akcję organizują nauczycielki: Katarzyna Giedrojć i Marta Stangret.

Zdjęcia z flash mobu do obejrzenia w galerii.

Ćwiczyli w centrum miasta, by promować zdrowy tryb życia [VIDEO]