Warsztaty żywieniowe

Warsztaty żywieniowe

W ramach trwającej w naszej szkole akcji pod hasłem Miesiąc Zdrowia uczniowie klasy I TEL wzięli udział w warsztatach żywieniowych zorganizowanych na terenie Pabianickiego Centrum Medycznego. Nasz absolwent, Przemysław Stano, obecnie kierownik działu żywienia, przeprowadził dla młodzieży praktyczne zajęcia dotyczące zdrowego odżywiania z uwzględnieniem rodzaju specjalistycznych diet oraz wartości odżywczych spożywanych produktów. Dodatkowo ze względu na profil logistyczny, który uczniowie realizują w technikum, zwrócił uwagę na aspekty logistycznych działań w planowaniu i realizacji procesów żywienia. Druga część warsztatów przeprowadzona została przez dr n.med. Natalię Wysocką-Sendkowską – kierownika apteki, która przybliżyła uczniom tematykę suplementów diety, sporządzania składu i przygotowania recepturowych mieszanek oraz działania niektórych powszechnie stosowanych preparatów medycznych. Oprócz zdobycia ciekawych i cennych informacji na temat zdrowego żywienia uczniowie mieli okazję zwiedzić  związane z nim specjalistyczne działy szpitalne i przyjrzeć się bliżej organizacji ich pracy.