Konkurs Wiedzy o Hotelarstwie

Uczennice  Technikum Hotelarskiego, które  zwyciężyły w eliminacjach szkolnych

  • Łuczak Weronika – kl. III
  • Nowak Emilia – kl. III
  • Pietrasiak Martyna – kl. II

pod opieką nauczyciela przedmiotów zawodowych hotelarskich – p. Marioli Lach uczestniczyły w finale  VII Regionalnego  Konkursu  Wiedzy o Hotelarstwie. Konkurs odbył się w hotelu Double Tree by Hilton. Część pisemna konkursu rozpoczęła się o godzinie 10:00. Do rozwiązania był test jednokrotnego wyboru składający się z 50 pytań, na które należało odpowiedzieć w ciągu 60 minut. Po części pisemnej – kiedy komisja sprawdzała prace – uczestnicy konkursu i ich opiekunowie zostali zaproszeni na zwiedzanie hotelu. Pracownica Działu Sprzedaży Intensywnej oprowadzała wszystkich, opowiadając o historii hotelu i udostępniając do obejrzenia różne pokoje łącznie z apartamentem prezydenckim – a było co oglądać. Około godziny 12:00 zostały ogłoszone wyniki testu pisemnego, wyłoniono 5 finalistek, które miały do wykonania dwa zadania praktyczne: jedno z zakresu obsługi konsumenta, drugie z tematyki usług podstawowych i  dodatkowych odnośnie obsługi gościa hotelowego. Nasze dziewczęta nie zakwalifikowały się do etapu praktycznego, ale sam udział w Konkursie był dla nich nowym doświadczeniem i możliwością do rozmów z uczniami innych szkół hotelarskich w naszym województwie.