6 tygodni dla zdrowia

6 tygodni dla zdrowia

Weź udział w akcji „6 tygodni dla zdrowia”

Akcja trwa od 12 marca do 16 kwietnia.

Rozpoczęcie akcji nastąpi 12 marca happeningiem przygotowanym przez klasy 2 TEL i 2 Th. Opiekunami są nauczycielki: Katarzyna Giedrojć i Marta Stangret. Będzie to flash mob dla pabianiczan.

Uczniowie mogą wziąć udział w Biegu „6 tygodni dla zdrowia”. Uczestnikiem może być każdy uczeń i nauczyciel. Należy zgłosić swoje uczestnictwo do pani Marty Stangret. W 6 tygodni trzeba przebiec minimum 50 kilometrów. Tyle wystarczy, aby otrzymać medal. Dla zwycięzców, czyli tych, którzy przebiegną w tym czasie najwięcej, będą nagrody.

Każdy uczestnik musi dokumentować swoją aktywność za pośrednictwem dowolnej aplikacji (np. Endomondo) lub robiąc zdjęcie monitorkowi na bieżni i po jednorazowym biegu przesyłać informacje do organizatora (p. Marta Stangret). Sklasyfikowani będą ci uczniowie, którzy oddadzą zgodę na uczestnictwo podpisaną przez rodziców.

Odbędzie się również Konkurs Fotograficzny „6 tygodni dla zdrowia”. Każdy uczeń może zgłosić maksymalnie 3 fotografie. Temat zdjęcia ma dotyczyć akcji „6 tygodni dla zdrowia”.

– Mogą to być np. zdjęcia uczniów biegających, zdjęcia klas promujące szeroko pojęte zdrowie, zdjęcia z Flash Mob – podpowiada Katarzyna Giedrojć, organizatorka akcji.

Przewodniczącym jury będzie: Miłosz Piskorski, nauczyciel przedmiotów zawodowych oraz Katarzyna Giedrojć i Marta Stangret, organizatorki akcji. Zdjęcia należy nadsyłać na adres e-mail: fotozs3@wp.pl do 10 kwietnia 2019 roku.

Na zakończenie w szkole odbędzie się akcja „Zdrowa kanapka”. Termin ustalono na 16 kwietnia. Uczniowie klasy 2 TEL będą przygotowywali kanapki dla uczniów naszej szkoły. Będzie je można nabyć za symboliczne 2 zł., które zostaną przeznaczone na potrzeby organizacji akcji. Za zaangażowanie w akcję będą oceny oraz drobne upominki. W konkursach zostaną przyznane nagrody.

Więcej informacji udzielają organizatorki akcji, czyli nauczycielki: Katarzyna Giedrojć i Marta Stangret.