Pomarańczowo i sportowo

Pomarańczowo i sportowo

Zajęliśmy III miejsce w Finale Wojewódzkim  – „Pomarańczowo i sportowo – ze szkoły na igrzyska olimpijskie śladami olimpijczyka Artura Kozłowskiego”.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie „Pomarańczowo i sportowo – ze szkoły na igrzyska olimpijskie śladami olimpijczyka Artura Kozłowskiego”, którego organizatorem jest Klub Sportowy Rajsport Sieradz Active Team w Sieradzu pod honorowym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki. Celem zawodów jest upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży, promocja zdrowego i aktywnego stylu życia, krzewienie idei fair play, wyrównywanie szans dzieci i młodzieży w dostępie do usystematyzowanej aktywności fizycznej, promowanie idei wolontariatu sportowego, promowanie systematycznej aktywności fizycznej dzieci i młodzieży oraz prozdrowotnych, społecznych, edukacyjnych i wychowawczych wartości sportu.

Naszą szkołę reprezentowali: Oliwia Karolak i Aleksandra Suszwedyk z klasy II Technikum Fryzjerskiego, Jakub Rosiński z klasy II Technikum Ekonomicznego, Dominik Koperek z klasy IV Technikum Logistycznego, Gracjan Romanowski z klasy III Technikum Logistycznego oraz  Kacper Jaksa i Łukasz Wardęcki z klasy I Technikum Logistycznego. Każdy z uczniów przebiegł dystans 2000 m. Podczas etapu powiatowego zajęliśmy I miejsce i zakwalifikowaliśmy się do finału wojewódzkiego, który odbył się 15 października  w Zduńskiej Woli . Uczniowie otrzymali medale, pamiątkowe kubki i puchar. Uczestników zawodów przygotowała p. Elżbieta Bartoszek. Gratulujemy!