Logistycy w Wojskowych Zakładach Lotniczych

WZL

Dnia 18.10. 2018 r. klasy I i IV Technikum logistycznego odwiedziły Wojskowe Zakłady Lotnicze w Łodzi. WZL Nr 1 S.A. w Łodzi to lider branży lotniczej w Europie, o ponad 70-letniej tradycji. Spółka jest jedną z firm wchodzących w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Współpraca WZL-1 z firmami zachodnimi pozwoliła na dostosowanie śmigłowców do standardów NATO a to umożliwiło ich wykorzystanie w akcjach bojowych w Afganistanie, Czadzie i   Iraku .Uczniowie pod opieką przewodników mogli zobaczyć obsługę oraz  proces modernizacji śmigłowców będących na wyposażeniu polskiej armii, zwiedzili dział mechaniczny, malarnię a także mieli okazję porozmawiać z osobą pracującą w dziale marketingu. Miłym akcentem były drobne upominki od  Wojskowych Zakładów Lotniczych dla wszystkich uczestników wycieczki.