Dobra taktyka – profilaktyka

Profilaktyka raka piersi

Naszą szkołę odwiedziła p. Joanna Zielewska, edukatorka z łódzkiej fundacji Kocham życie. Fundacja założona została w 2011 roku przez panie Marzennę Lewandowską i Grażynę Słowińską, które jako młode kobiety zachorowały na raka piersi. Fundacja prowadzi działalność edukacyjną dotyczącą profilaktyki raka piersi i raka szyjki macicy, uczy ludzi „jak być krok przed rakiem. Jak pokonać go, zanim on pokona nas.”

Pani Joanna Zielewska poprowadziła u nas zajęcia dotyczące profilaktyki raka piersi. Prócz informacji teoretycznych skupiła się na nauce samobadania piersi jako najistotniejszego działania profilaktycznego. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas I, II i III.
Takie spotkania odbyły się w naszej szkole także w ubiegłym roku. Realizacja zajęć profilaktycznych możliwa jest dzięki współpracy, jaką nasza pani pedagog nawiązała z pabianickim stowarzyszeniem Poza Formą.