Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Nauczyciela

Dzień Edukacji Narodowej popularnie zwany Dniem Nauczyciela jest świętem polskiej oświaty i szkolnictwa. Święto to upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej, która była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce. Komisja ta została powołana z inicjatywy ostatniego króla polskiego Stanisława Augusta Poniatowskiego na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773 r

Z okazji Dnia Nauczyciela w szkole odbyła się uroczysta akademia, podczas której pani dyrektor złożyła życzenia wszystkim pracownikom szkoły, zostały również przyznane Nagrody Dyrektora. Podczas uroczystości odbyło się także ślubowanie uczniów klas pierwszych. Część artystyczną pod opieką wychowawców przygotowały klasy 2 TH i 2TEL. Elementem zamykającym uroczystość była prezentacja multimedialna, jej treść stanowiły opinie znanych postaci na temat pracy nauczyciela – jej blasków i cieni, radości i trudów, zadowolenia i chwil wątpliwości.

Nauczyciel… to doradca, idol,
często przyjaciel.
Nauczyciel… to przewodnik
i lider, sternik łodzi.
Jednakże energia, która tę łódź napędza,
musi pochodzić od uczących się.

[Taylor McKenzie]

 

Fot. Oliwia Świątkiewicz