Li czyli On – wystawa Anny Przybysz

Wystawa fotografii

18 października uczniowie klasy II Technikum fotografii i multimediów udali się wraz z opiekunami na zwiedzenie wystaw fotograficznych i Muzeum Kinematografii w Łodzi. Najpierw obejrzeli prace grupy fotografów związanych z Łódzkim Towarzystwem Fotograficznym w Galerii Fotografii ŁTF
im. Eugeniusza Hanemana przy ul. Piotrkowskiej.   Następnie udali się do Galerii „Krótko i Węzłowato” znajdującej się w pałacyku Dziekanatu WIPOŚ Politechniki Łódzkiej na wystawę pt. „Li czyli On” Anny Przybysz, absolwentki PWSFTiT im. L. Schillera w Łodzi (fotografia), członkini Związku Polskich Artystów Fotografików oraz Union Nationale des Arts Cultureles (UNAC) a od 2016 członkini władz Okręgu Łódzkiego ZPAF.

Kolejnym etapem było zwiedzanie Muzeum Kinematografii. Tutaj główną atrakcją było oglądanie fotografii stereoskopowej w fotoplastikonie. Warto wiedzieć, że znajdujący się w Muzeum Kinematografii w Łodzi fotoplastikon jest jedyną oryginalną skonstruowaną przez Augusta Fuhrmanna Cesarską Panoramą (Kaiser-Panoramą) w Polsce i – według Towarzystwa Fuhrmannowskiego – jedną z sześciu zachowanych na świecie.