Projekt Sofokles

Przedstawienie Projekt Sofokles

9 października uczniowie dwóch klas I Technikum hotelarsko-fryzjerskiej i I Technikum  ekonomiczno-logistycznej obejrzeli spektakl „Projekt Sofokles” w Teatrze Muzycznym w Łodzi.

„Projekt Sofokles” to spektakl  wyreżyserowany przez profesora łódzkiej PWSTiF i dyrektora Teatru Nowego w Słupsku – Bogdana Semotiuka wg „Antygony” i „Króla Edypa”. Jest to pierwsza w historii polskiego teatru inscenizacja, w której zawarte zostały dwie tragedie Sofoklesa w jednej inscenizacji.

„Król Edyp” i „Antygona” to pierwsza i ostatnia część trylogii opowiadającej o zdarzeniach z dziejów rodu Labdakidów ale stanowią zamknięte dramatycznie całości. Reżyser zaproponował widzom przedstawienie bardzo klasyczne w formie, które uczy widza zasad funkcjonowania antycznego teatru i konstrukcji dramatu według ówczesnych schematów.