Integracja klas pierwszych

Integracja klasy pierwszej

Początek roku szkolnego to zawsze trudny moment dla uczniów klas pierwszych. Nowe miejsce, nowi znajomi, nowa rzeczywistość, którą trzeba poznać i zaakceptować. Dlatego też bardzo ważne są wyjazdy, spotkania i różne inne działania, których głównym celem jest wzajemne poznanie się.

W naszej szkole spotkania integracyjne odbywały się w drugiej połowie września. Uczniowie pierwszej klasy Technikum Logistycznego i Logistyczno-ekonomicznego integrowali się na sportowo w parku trampolin Jump Planet w Ksawerowie. Dla odmiany klasa I Technikum Fotografii i Multimediów poznawała się bliżej w miłej atmosferze przy kawie, herbacie i pysznych deserach w kawiarni Coffee House. Natomiast młodzież z klasy I LO i Technikum Fryzjersko-hotelarskiego podczas spotkania integracyjnego obejrzała film „Dywizjon 303” (2018, reż. Denis Delić), inspirowany książką Arkadego Fiedlera opowiadający prawdziwą historię o tym samym tytule, której bohaterami są polscy lotnicy z elitarnego Dywizjonu 303 utworzonego w ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) w czasie II wojny światowej.

We wszystkich spotkaniach uczestniczyła i pomagała wychowawcom w integracji zespołów klasowych pani pedagog – Anna Szynkiewicz.