Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny

Rozpoczęcie roku 2018/2019

3 września rozpoczęliśmy rok szkolny 2018/2019. Zespół Szkół Nr 3 był w tym roku gospodarzem powiatowej uroczystości związanej z inauguracją nowego roku szkolnego. Rano na boisku szkolnym spotkali się uczniowie i nauczyciele ZS3. Pani dyrektor Agnieszka Kulpińska-Górska poprowadziła szkolną uroczystość. Po wakacyjnej przerwie pani dyrektor ciepło powitała wszystkich pedagogów i uczniów, zwłaszcza tych, którzy po raz pierwszy zawitali w murach naszej szkoły.

Nieco później o godz. 10.00 odbyła się powiatowa uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019. Wśród zaproszonych gości obecni byli: Witold Stępień Marszałek Województwa Łódzkiego, Grzegorz Mackiewicz Prezydent Miasta Pabianic, Krzysztof Habura Starosta Pabianicki, przedstawiciele władz miasta oraz powiatu, dyrektorzy wszystkich szkół ponadgimnazjalnych, dyrektorzy placówek oświatowych i kulturalnych, poradni pedagogicznych, przedstawiciele związków zawodowych i wielu innych znamienitych gości.

Podczas uroczystości pan starosta Krzysztof Habura  i Gabriela Wenne – Błażyńska – członkini Zarządu Powiatu Pabianickiego wręczyli stypendia naukowe najlepszym uczniom z powiatu pabianickiego. W trakcie spotkania po oficjalnej części, nasi uczniowie zaprezentowali się w krótkim przedstawieniu, przygotowanym pod czujnym okiem nauczycieli języka polskiego ZS3.

Więcej zdjęć w galerii.