Wyprawka dla polskich dzieci na Kresach

Przez cały wrzesień Szkolny klub wolontariatu prowadzić będzie zbiórkę rzeczy do wyprawki szkolnej dla polskich dzieci mieszkających na Kresach. Potrzebne są artykuły zeszyty, kredki, ołówki, farby, piórniki, gumki i inne artykuły papiernicze, plastyczne i piśmiennicze, wszelkiego rodzaju pomoce naukowe, plecaki, tornistry, itp. Dary można przynosić do opiekunów szkolnego wolontariatu: pani Joanny Żuber, Katarzyny Kozłowskiej-Marks i pana Arkadiusza Marka. Polskie dzieci mieszkające za wschodnią granicą naszego kraju czekają i bardzo liczą na waszą pomoc. Wesprzyjmy ich!

 ” Kresowymi drogami do Polski niepodległość szła” – to tytuł cyklu działań prowadzonych przez Rzgowską Młodzież Patriotyczną, włączając się w takiej formie w świętowanie 100-lecia odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Działania te mają na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na ogromny wkład wschodnich rubieży Rzeczypospolitej w odzyskanie niepodległości. Rzgowska Młodzież Patriotyczną prowadzi trzy takie akcje.
Pierwszą z nich jest zbiórka artykułów szkolnych zatytułowana „100 wyprawek dla polskich dzieci na Kresach na stulecie odzyskania niepodległości od młodzieży z województwa łódzkiego”. Działanie to zostało objęte honorowymi patronatami Łódzkiego Kuratora Oświaty pana dr. Grzegorza Wierzchowskiego oraz Instytutu Pamięci Narodowej oddział w Łodzi. Dodatkowo wsparcie medialne zapewniają Telewizja Polska Łódź 3 oraz Radio Łódź. Akcja została zarejestrowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji pod numerem „2018/3008/KS”.