Wycieczka do Krakowa

16 i 17 kwietnia br. klasa 2 Technikum Hotelarskiego pod opieką nauczycielek – p. Marioli Lach i p. Małgorzaty Dudzińskiej zwiedzała Kraków. Pierwszego dnia po załatwieniu formalności związanych z noclegiem i obiedzie udaliśmy się na 3-godzinny spacer z panią przewodnik po Krakowie. Poszliśmy Traktem Królewskim zaczynając od pomnika Adama Mickiewicza na Rynku Głównym. Poszliśmy przez dzielnicę uniwersytecką, byliśmy na dziedzińcu Collegium Maius, dalej przeszliśmy pod Okno Papieskie przy ulicy Franciszkańskiej i stamtąd do ulicy Miodowej, która wprowadziła nas w dawną żydowską dzielnicę Kazimierz.

Pani przewodnik podawała wiele ciekawych szczegółów i anegdotek dotyczących odwiedzanych miejsc. Po pożegnaniu się z panią przewodnik wróciliśmy jeszcze na Rynek Główny pospacerować jego bocznymi uliczkami.Na godzinę 21 z minutami dotarliśmy do Schroniska Młodzieżowego przy ul. Grochowej gdzie mieliśmy zamówiony nocleg w pokojach 2 i 3-osobowych.

Następnego dnia na 10:00 zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami dotarliśmy do ICE czyli CENTRUM KONGRESOWEGO przy Rondzie Grunwaldzkim, które zwiedziliśmy z pracownikiem Działu Zamówień. Centrum jest biznesową i kulturalną wizytówką miasta, posiada kilka sal konferencyjnych – największa na prawie 2000 osób. Z trzeciego piętra rozpościera się przecudowny widok na Wawel, kościół na Skałce oraz na Wisłę.

Następnie przemieściliśmy się do hotelu SHERATON GRAND KRAKÓW bardzo blisko Wawelu – hotel piękny. Dalej poszliśmy w kierunku Plantów i odwiedziliśmy jeszcze hotel RADISSON BLU przy ulicy Straszewskiego, po którym oprowadzał nas dyrektor do spraw sprzedaży. Po tej „porcji obiektów” udaliśmy się na obiad. Po obiedzie w drodze na Dworzec Główny zahaczyliśmy jeszcze o najstarszy hotel w Krakowie HOTEL POD RÓŻĄ.

Cel wycieczki został osiągnięty a nawet poszerzony o punkty, które „wyszły” po drodze spontanicznie. Atmosfera bardzo dobra, humory dopisywały, zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do Pabianic.

Zobacz zdjęcia