Konkurs Powiatowy – Polska w Unii Europejskiej pod hasłem „20 lat Polski w Unii Europejskiej”

W Zespole Szkół Nr 3 w Pabianicach 16 kwietnia 2024 r. odbył się konkurs powiatowy  pod hasłem 20 lat Polski w Unii Europejskiej.

Współorganizatorem oraz fundatorem nagród był starosta powiatu pabianickiego Pan Jacek Wróblewski. Nagrody dla zwycięzców konkursu ufundował również poseł RP Pan Krzysztof Habura.
Konkurs był adresowany do uczniów szkoły ponadpodstawowych. Uczniowie biorący udział w konkursie musieli wykazać się znajomością mapy Polski i Europy, drogę Polski do Unii Europejskiej, wiedzę o historii, działalności i instytucjach UE, symbolach UE, Polakach w instytucjach UE, korzyści z przystąpienia Polski do UE.

W konkursie wzięło udział 14 drużyn (2–osobowych) ze szkół powiatu pabianickiego.
Wyniki konkursu były następujące:
I miejsce – Helena Marciak, Weronika Marciak, II LO w Pabianicach,
II miejsce – Edyta Góra, Zuzanna Staniaszek, ZS3 w Pabianicach,
III miejsce – Oskar Rosiak, Antoni Uryszek, ZS3 w Pabianicach.

Dyplomy i nagrody wręczali: Pan starosta Jacek Wróblewski, w imieniu Pana posła Pan Dawid Zakrzewski oraz Pani dyrektor ZS3 Agnieszka Kulpińska – Górska. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy nagrody książkowe.

Dziękujemy za udział i gratulujemy wszystkim uczniom.

Zobacz zdjęcia