Narodowe Święto Niepodległości

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole rozpoczął hymn państwowy. Uczniowie odśpiewali cztery zwrotki, ponieważ ZS3 bierze udział w projekcie „Niepodległa do Hymnu”.
Podczas uroczystości wręczono nagrody zwycięzcom konkursu historycznego o patronie szkoły oraz o I wojnie światowej. I miejsce zajęła Judyta Okrojek z kl. 3 TFH, II – Gabriela Mateja z kl. 3 TFH oraz Hanna Sęk z kl. 3 TEL, III – Wiktor Sudak z kl. 3 TEL.
Część artystyczną przygotowali uczniowie z klasy 3 LOs, 2 TMa i 2 TR pod opieką nauczycielek: Katarzyny Giedrojć, Agnieszki Klimeckiej i Grażyny Ludwisiak. Poza prezentacją faktów historycznych śpiewano wspólnie pieśni patriotyczne. Uczniowie z klasy 3 LOs dodatkowo przygotowali teledysk, w którym wyrazili swój szacunek do Ojczyzny w sposób im jak najbardziej bliski, czyli rapem. Główną rolę zagrał Błażej Michalski, który jest również autorem tekstu. Za montaż odpowiadał Maksymilian Wejman.
Szkoląc swój warsztat, zdjęcia wykonała Wiktoria Pytka.