Uczymy Mistrzów Hotelarstwa!

31 marca br. trzy uczennice  klasy 4 Technikum Hotelarskiego:

  • Joasia Daszuta
  • Amelka Kaczyk
  • Dominika Siwek

pod opieką nauczyciela przedmiotów zawodowych hotelarskich – P. Marioli Lach uczestniczyły w IX Regionalnym Konkursie Wiedzy o Hotelarstwie. Konkurs odbywał się w hotelu VIENNA HOUSE BY WYNDHAM ANDEL’S w Łodzi. Organizatorem Konkursu był Zespół Szkół Ekonomiczno – Turystyczno – Hotelarskich im. Władysława Grabskiego w Łodzi. Partnerami tegorocznego Konkursu były łódzkie hotele: Puro Centrum, Double Tree by Hilton, Hampton by Hilton oraz Novotel Centrum. Udział brali uczniowie zdobywający kwalifikacje w zawodzie technik hotelarstwa z regionu województwa łódzkiego z klas II, III i IV po szkole podstawowej w liczbie 29 osób.

Do rozwiązania był test jednokrotnego wyboru składający się z 50 pytań, na które należało odpowiedzieć w ciągu 60 minut.

Pięć osób, które najlepiej napisały test – w tym nasza Dominika Siwek –  przeszło do etapu praktycznego. W etapie tym do zadań uczniów należało:

  • Dokonać wymeldowania gościa z hotelu z zachowaniem obowiązujących procedur
  • Omówić, uzgodnić i przyjąć od gościa zamówienie na imprezę weselną

Dominika otrzymała zaszczytny tytuł MISTRZA HOTELARSTWA W REGIONIE ŁÓDZKIM  2023 oraz voucher na kolację dla 2 osób w hotelu Double Tree by Hilton w Łodzi. Serdecznie gratulujemy.