Wycieczka do Jury Krakowsko-Częstochowskiej

Wycieczka

W dniach 6 – 7 października uczniowie klasy 3 TFo i 4 TFo wraz z wychowawczyniami p. Katarzyną Kozłowską-Marks i p. Agnieszką Bajer udali się na dwudniową wycieczkę na malowniczą Jurę Krakowsko – Częstochowską.

Pierwszego dnia mieli okazję zwiedzić Ojców, spacerować po Ojcowskim Parku Narodowym, podziwiać Jaskinię Łokietka oraz Maczugę Herkulesa. Zwieńczeniem tego ciekawego dnia było ognisko z pysznymi kiełbaskami oraz dobrą zabawą.
Drugiego dnia cała grupa udała się do Ogrodzieńca, gdzie zwiedzała ruiny zamku znanego z serialowej ekranizacji powieści Andrzeja Sapkowskiego „Wiedźmin” oraz uczestniczyła w żywej lekcji historii, podczas której mogła bliżej poznać życie rycerskie, a także spróbować swoich sił w pojedynkach.
To były dwa dni pełne wrażeń, świetnej pogody oraz dobrej zabawy.