Mobilność zawodowa hotelarzy i logistyków

Praktyki w Grecji

W ramach mobilności zagranicznej 28 uczniów z klasy 3 TFH i 3 TLg wyjechało w terminie 16-27 maja 2022 w ramach programu ERASMUS na praktyki zawodowe do Grecji, a 3 nauczycieli zawodu (logistyka i hotelarstwo) uczestniczyło w kursach i szkoleniach branżowych. Młodzież z technikum hotelarskiego zajmowała się obsługą gości hotelowych w sali restauracyjnej, procedurą check-in, check-out, a także utrzymaniem porządku na terenie obiektu. Logistycy natomiast poznawali różne sposoby zagospodarowania przestrzeni magazynowej, organizowali czynności związane z przygotowaniem ładunku do przewozu, a także obsługą dokumentów magazynowych i transportowych. Równolegle z realizacją mobilności zawodowej uczniów, troje nauczycieli odbywało szkolenia branżowe. Obowiązkowe szkolenia branżowe dla nauczycieli przedmiotów zawodowych zorganizowane były w lokalnych greckich przedsiębiorstwach w branży logistycznej i hotelarskiej. Młodzież i kadra pedagogiczna miała również okazję doskonalić umiejętności posługiwania się językiem obcym. Oprócz praktyk zawodowych i szkoleń, uczestnicy projektu mieli okazję zwiedzić najpiękniejsze miejsca regionu. Wzięli udział w całodniowym rejsie na wyspę Skiathos, zwiedzając stolicę wyspy, a także odpoczywając na złotej plaży. Odwiedzili m.in. miejsce znajdujące się na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO czyli klasztory w Meteorach! Wyjazd był bezcenną okazją do pogłębienia wiedzy zawodowej i zdobycia kolejnych doświadczeń pod okiem praktyków w realnym środowisku zawodowym.