Odzyskanie Niepodległości – akademia

11 Listopada

Podczas szkolnej uroczystości z okazji 103 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę wspominaliśmy losy, Legionistów Miasta Pabianic – patronów naszej szkoły. Uczniowie przedstawili wybrane życiorysy i wojenne losy mieszkańców Pabianic, którzy oddali życie za niepodległość naszego kraju w czasie I wojny światowej i wojny polsko-bolszewickiej. Szczególne miejsce w naszej pamięci zajmują Ci najmłodsi Pabianiczanie – Harcerze walczący o wolną Polskę.

Przed akademią odbyło się uroczyste przekazanie sztandaru nowym pocztom sztandarowym. Uczniowie młodszych klas, którzy weszli w skład pocztów, złożyli uroczyste ślubowanie. Pani Katarzyna Giedrojć i Miłosz Piskorski wręczyli nagrody zwycięzcom konkursu „Poznaj swego Patrona”.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie oprawy artystycznej tego dnia a także tym, którzy wzięli udział w konkursach.

Przejdź do galerii zdjęć