Twój zawód – twoja kariera

Finał IX edycji konkursu „TWÓJ ZAWÓD-TWOJA KARIERA”, pod patronatem Starosty Pabianickiego – p. Krzysztofa Habury, odbył się  w dniu 28 listopada 2019 r. w Zespole Szkół Nr 3. W uroczystości uczestniczyła p. Gabriela Wenne-Błażyńska – wicestarosta oraz p. Joanna Kupś – rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego.

W konkursie organizowanym przez p. Małgorzatę Żuk – nauczyciela informatyki
i przedmiotów zawodowych oraz p. Annę Szynkiewicz – pedagoga szkolnego i doradcę zawodowego, udział wzięło 66 uczniów z 11 szkół podstawowych i ponadpodstawowych powiatu pabianickiego. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu prezentacji multimedialnej na temat wymarzonego zawodu. Uczestnicy po raz kolejny zaskoczyli wszystkich pomysłowością, kreatywnością, doskonałym warsztatem technicznym oraz dogłębną znajomością zawodów.

Prace oceniało jury w składzie: p. Anna Kupska (Powiatowy Urząd Pracy), p. Beata Zakrzewska (Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Łodzi), p. Grażyna Pryca (Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna) i  p. Dorota Pędziwiatr (Cech Rzemiosł Różnych).

W kategorii szkół podstawowych nagrodę otrzymała Sandra Tomaszewska ze Szkoły Podstawowej nr 17 (zawód: psychiatra, opiekun: p. Renata Wiśniewska-Kociołek),
I wyróżnienie – Karmen Sroczyńska ze Szkoły Podstawowej nr 9 (zawód: architekt, opiekunowie: p. Małgorzata Zawichrowska i p. Jadwiga Bzdurska), II wyróżnienie – Otylia Okruszek ze Szkoły Podstawowej nr 17 (zawód: architekt wnętrz, opiekun: p. Renata Wiśniewska-Kociołek).

W kategorii szkół ponadpodstawowych nagrodę otrzymała Julia Głaszcz z Zespołu Szkół Nr 2 (zawód: charakteryzator, opiekun: p. Waldemar Kokczyński), I wyróżnienie – Adrianna Dobiech z Zespołu Szkół Nr 3 (zawód; florysta, opiekun: p. Joanna Sterniczuk-Błoch),
II wyróżnienie – Patrycja Reliszka z II Liceum Ogólnokształcącego (zawód: specjalista psychiatrii, opiekun: p. Aldona Militowska).