Wicemistrzowie Powiatu w piłce ręcznej

Dnia 14 listopada na Hali Powiatowej w Pabianicach odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłce ręcznej chłopców, naszą szkołę reprezentowali: Krystian Golenia, Aleksander Kozioróg – bramkarze, Sabaciński Mateusz, Poros Patryk, Kłębowski Hubert, Gajda Michał, Pipiak Michał, Pietrzak Bartosz, Gromadzki Hubert, Łopatecki Bartosz, Trębacz Kacper, Łoboda Nikodem, Pietrzak Mateusz, Pietrasiak Kacper oraz Łudzeń Tobiasz.
W pierwszym meczu fazy grupowej mierzyliśmy się z zeszłorocznym wicemistrzem powiatu II Liceum Ogólnokształcącym nasi zawodnicy pokonali ich wynikiem 8:5 (bramki: Gromadzki X5, Pipiak X2, Poros X1). W drugim meczu fazy grupowej aby awansować do półfinału musieliśmy przynajmniej zremisować z Zespołem Szkół z Ksawerowa jednak ponownie zagraliśmy bardzo dobry mecz i wygraliśmy stosunkiem 13-8 (bramki: Sabaciński X4, Gromadzki X2, Pietrzak Bartosz X2, Gajda X2, Kłębowisko X1, Pipiak X1, Łoboda X1), tym meczem awansowaliśmy do półfinału w którym czekał na nas „mechanik”, silna drużyna rywali stworzyła trudne warunki do gry jednak odpowiednie ustawienie zespołu, przypilnowanie najgroźniejszego zawodnika rywali oraz świetnej grze bramkarza pozwoliło nam pokonać Zespół Szkół nr 1 wynikiem 7:4 (bramki: Gromadzki X2, Sabaciński X2, Pipiak, X1, Kłębowisko X1, Poros X1). W taki sposób pierwszy raz od wielu lat znaleźliśmy się w finale Mistrzostw Powiatu Pabianickiego w piłce ręcznej chłopców, niestety w finale pokonani zostaliśmy przez drużynę Zespołu Szkół Nr 2 składającego się w 100% z zawodników trenujących na co dzień w drużynach Pabiksu Pabianice. W finale padł wynik 20:7( bramki Pietrzak Bartosz X2, Kłębowski X2, Pipiak, Gajda, Poros X1)
W całym turnieju bramki dla naszej drużyny rzucali: Gromadzki Hubert 9 bramek, Sabaciński Mateusz 6 bramek, Pipiak Michał 5 bramek, Pietrzak Bartosz i Kłębowski Hubert po 4 bramki , Gajda Michał i Poród Patryk po 3 bramki oraz Łoboda Nikodem jedno trafienie. Słowa uznania dla całej drużyny za ambitną walkę do samego końca i za osiągnięcie jednego z lepszych wyników od wielu lat.