Wielka Lekcja Geografii 2019

Uczniowie naszej szkoły, szczególnie zainteresowani tematyką geograficzną, w piątek – 15 listopada wzięli udział w Wielkiej Lekcji Geografii im. Zbyszka Łuczaka. Tematem XIII edycji były Góry – Misterium Przyrody. Spotkanie było zorganizowane przez Łódzki Klub Trekkingowy i Uniwersytet Łódzki. Odbyło się na Wydziale Prawa i Administracji UŁ. Ideą Lekcji Geografii jest pozytywne spojrzenie na świat, kształtowanie świadomości młodych ludzi i rozwijanie pasji geograficznych. Wzorem poprzednich dwunastu edycji, formuła spotkania obejmowała wykłady ilustrowane specjalnymi pokazami multimedialnymi. Lekcję zakończył konkurs na Najlepszego Młodego Geografa i Najlepszą Szkołę do którego przystąpili nasi uczniowi. Opiekę nad uczniami sprawowała pani Anna Buczek.