Zawodowcy w Łódzkiem – stypendia dla najzdolniejszych

Stypendia dla najzdolniejszych

3 października w Szkole Nowoczesnych Technologii w Łodzi podsumowana została pierwsza edycja projektu „Zawodowcy w Łódzkiem – stypendia dla najzdolniejszych” dla Łodzi oraz powiatów łódzkiego wschodniego i pabianickiego. Na spotkaniu obecny był wicemarszałek województwa łódzkiego Piotr Adamczyk oraz przewodniczący Komisji Nauki, Kultury i Sportu Sejmiku Województwa Łódzkiego Dariusz Rogut.

Projekt stypendialny „Zawodowcy w Łódzkiem – stypendia dla najzdolniejszych” realizowany przez Województwo Łódzkie jest skierowany do uczniów szkół zawodowych z regionu, techników i szkół artystycznych. W ubiegłym roku szkolnym stypendia w wysokości 6 tys. i 10 tys. zł (dla osób z niepełnosprawnościami) otrzymało 2821 uczniów z całego regionu, z czego z Łodzi, Pabianic i powiatu łódzkiego wschodniego ponad 700.
Podczas spotkania uczniowie chwalili się osiągnięciami, które stały się dla nich możliwe dzięki wykorzystaniu pieniędzy ze stypendiów. Wśród wybranych stypendystów, którzy opowiadali  o swoich osiągnięciach, pasjach i o tym co dał im udział w projekcie, znalazła się również nasza uczennica Kamila Kapczyńska z IV klasy Technikum fotograficznego.