Polska leży nad Bałtykiem

Polska leży nad Bałtykiem

W dniu 28 maja 2019 r. w Sali Kominkowej Starostwa Powiatowego w Pabianicach, Krzysztof Habura  Starosta Pabianicki uroczyście wręczył zwycięzcom X edycji konkursu marynistycznego pod nazwą „Polska leży nad Bałtykiem” organizowanego w ramach programu „Jestem the best”, nagrodę jaką jest udział w rejsie jachtem żaglowym po Morzu Bałtyckim wraz z załogą. Konkurs realizowany jest wspólnie z Pabianickim Klubem Sportów Wodnych.

By zdobyć nagrodę Starosty Pabianickiego, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych musieli  podczas testu wykazać się znajomością geografii Polski i państw morza Bałtyckiego, jego fauny i flory, polskiej historii morskiej, a także podstawowego nazewnictwa żeglarskiego i nawigacji morskiej.

Wśród trójki zwycięzców tegorocznego konkursu znalazła się nasza uczennica: Weronika Pawlik. Gratulujemy!