Dyktando dla dyslektyków w języku angielskim

Dyktando dla dyslektyków

28 maja na terenie naszej szkoły odbył się Powiatowy Konkurs „Dyktando dla dyslektyków w języku angielskim” pod patronatem Starosty Pabianickiego. Konkurs miał na celu zmotywować uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych do przezwyciężania trudności związanych z ortografią angielską, a także poprzez konieczność weryfikowania błędów za pomocą słownika, pomóc w nauce poprawnej pisowni.

W konkursie wzięli udział uczniowie z 2 szkół podstawowych, 3 gimnazjalnych i 2 ponadgimnazjalnych z Pabianic i okolic. Zwycięzcą konkursu została Paulina Krajewska z gimnazjum im. św. Wincentego a Paulo. Pierwsze miejsce w drugim etapie otrzymał Kacper Nurkiewicz ze SP NR 17, drugie – Dominik Woźny ze SP Nr8, trzecie –Wiktor Powalski z gimnazjum w Piątkowisku a czwarte miejsce zdobył Adam Suflida z gimnazjum w Dłutowie.

W trakcie przerwy między etapami nauczyciele mieli okazję uczestniczyć w szkoleniu dotyczącym egzaminu ósmoklasisty i nowej matury z języka angielskiego, zorganizowanym przez Magdalenę Wilk oraz Marcina Wilka, konsultantów OUP. Uczestnicy konkursu mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia, w wykonaniu uczniów Technikum Fotografii i Multimediów.

Nagrody w postaci bonów upominkowych do salonów Empik zostały ufundowane przez Starostę Pabianickiego, Krzysztofa Haburę i wręczone uroczyście przez Joannę Kupś, rzecznika prasowego Starostwa.