Praktyki zawodowe w Grecji

Praktyki w Grecji

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział w 2-tygodniowych praktykach zawodowych w Grecji. Tym razem uczestniczyli w nich uczniowie technikum: hotelarskiego, usług fryzjerskich, fotograficznego oraz fotografii i multimediów. W sumie 42 uczniów pod opieką: p. Katarzyny Kozłowskiej-Marks (nauczyciela języka angielskiego), p. Arkadiusza Marka (nauczyciela przedmiotów zawodowych fryzjerskich) i p. Anny Szynkiewicz (pedagoga szkolnego) w terminie od 31 marca do 13 kwietnia 2019 roku zdobywali i doskonalili umiejętności zawodowe, szlifowali język angielski oraz poznawali kulturę Grecji.

Najważniejsze były oczywiście praktyki zawodowe, których zakres dostosowano do zawodów, w jakich kształcą się nasi uczniowie. I tak hotelarze poznawali specyfikę pracy we wszystkich działach hotelu Poseidon Palace (recepcja, restauracja, pokoje hotelowe, pralnia), fryzjerzy doskonalili techniki fryzjerskie (strzyżenie, separacja, koloryzacja) pod okiem greckiej mistrzyni tego zawodu oraz pod okiem barberów, natomiast fotografowie zgłębiali tajniki fotografowania pod kierunkiem greckiego specjalisty w tym zakresie odbywając zajęcia plenerowe, których efektem końcowym była wystawa zdjęć.

Dodatkową atrakcją pobytu w Grecji był program kulturowy, w ramach którego uczniowie: zwiedzali Thessaloniki, Stary Pantelejmon i Kompleks skalno-klasztorny Meteory, uczyli się tańca greckiego, płynęli statkiem
na wyspę Skiathos, a także uczestniczyli w wieczorze greckim, uczyli się języka greckiego i brali udział w dyskotekach i wieczornych atrakcjach zorganizowanych przez opiekunów.

Uczestnictwo w zawodowych praktykach zagranicznych było wspaniałą lekcją i niezapomnianą przygodą. Wszystko to stało się możliwe dzięki udziale szkoły w programie Erasmus PO WER.

Galeria zdjęć