„Mayday 2” przed maturą

IV TL W Teatrze Powszechnym

Klasa IV TL w ramach przygotowania do matury miała okazję poznać kolejny tekst kultury. W Teatrze Powszechnym młodzież obejrzała sztukę Raya Conneya. Dwóch mężczyzn, dwie kobiety, dwójka dzieci i wszystko byłoby w porządku gdyby rzeczywiście tak było i gdyby we wszystko nie został wplątany wujek… ale sprawa niestety nie jest tak prosta.Absurdalne sytuacje i tłumaczenia zaczynają się piętrzyć, bohaterowie sami powoli gubią się, co i komu powiedzieli oraz co i kto już wie. Łatwo się domyślić, że im dalej brną w swoich małych kłamstewkach, tym coraz trudniej wytłumaczyć im kolejne sytuacje, jakich są uczestnikami. Widzowie stają się zatem świadkami niebywałej komedii pomyłek i żartów sytuacyjnych.
Być może obejrzany przez tegorocznych maturzystów spektakl „Mayday 2” zostanie wykorzystany przez nich na egzaminie z języka polskiego (motyw zdrady?).