XI Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy  Hotelarskiej

Olimpiada hotelarska

04 stycznia  br. uczennice naszej szkoły: Patrycja Januszewska i Iza Wąsowicz z klasy IV Technikum Hotelarskiego  pod opieką nauczyciela przedmiotów zawodowych – p. Marioli Lach uczestniczyły  w  Etapie Okręgowym XI  Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy  Hotelarskiej.  Gospodarzem tego Etapu był dla naszego regionu  Zespół Szkół Hotelarsko Turystyczno Gastronomicznych w Warszawie. Spotkali się tam zwycięzcy eliminacji szkolnych z województw: mazowieckiego, łódzkiego, lubelskiego, podlaskiego i świętokrzyskiego w liczbie 91 uczniów. Do rozwiązania mieli test z 60 pytaniami, na które należało udzielić odpowiedzi w ciągu 60 minut.  Każde pytanie zawierało 4 odpowiedzi, z czego tylko jedna była prawidłowa. Pytania były dość trudne, bo oprócz zagadnień  teoretycznych  wymagały bieżącej wiedzy z  różnych czasopism hotelarskich, stron internetowych poszczególnych sieci hoteli  i portali turystyczno-hotelarskich, np.

1) Orbis podpisał umowę kupna gruntu, budynku i działalności operacyjnej hotelu Mercure Bucharest Unirii za kwotę …

2) Pierwszy w Polsce hotel, który wprowadził program ograniczania marnotrawstwa żywności to………

3) Kto objął funkcję dyrektora zarządzającego czterogwiazdkowego hotelu Mościcki Resort & Conference w Spale …

4) Który hotel, decyzją Narodowej Rady Ekologicznej i Głównego Inspektoratu  Ochrony Środowiska, za niskoemisyjność, wrażliwość społeczną i efektywność ekonomiczną otrzymał prestiżowy tytuł „EKOJANOSIK 2018” w kategorii „Obiekt turystyczny,  hotelowy, użyteczności publicznej”…

Trzymamy kciuki za dziewczyny i czekamy z niecierpliwością na wyniki.