Jasełka

Ostatniego dnia przed świąteczną przerwą w szkole można było poczuć magię świąt Bożego Narodzenia. Tego dnia wiele klas zorganizowało klasowe spotkania wigilijne. Młodzież przygotowała również Jasełka pod kierunkiem ks. Janusza i ks. Michała.

Przedstawienie miało nietypową formę i bardzo wymowne przesłanie, skłaniające do refleksji i zadumy nad tym co jest w życiu najważniejsze. Miejscem rozgrywającej się akcji był supermarket. Aktorzy pięknie pokazali jak bardzo jesteśmy zabiegani i zapracowani, jesteśmy już nie konsumpcyjnym ale hiper-konsumpcyjnym społeczeństwem, żyjemy ponad stan. Wszystko to wpływa bardzo niekorzystnie na wiele sfer naszego życia, takie jak: utrata wartości w wymiarze społecznym i rodzinnym, ekonomicznym – dysproporcje między bogatymi biednymi czy degradacja środowiska naturalnego. Do tego ostatniego zjawiska nawiązywała także choinka, która powstała z plastikowych butelek i puszek po napojach.