TWÓJ ZAWÓD-TWOJA KARIERA

Twój zawód - twoja kariera

22 listopada 2018 r. odbył się finał VIII Powiatowego Konkursu Wiedzy o Zawodach „TWÓJ ZAWÓD-TWOJA KARIERA”.

W konkursie udział wzięło 51 uczniów z 15 szkół szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych powiatu pabianckiego. Zadaniem uczestników było przygotowanie prezentacji multimedialnych na temat wybranego zawodu. Po raz kolejny uczniowie wykazali się pomysłowością, kreatywnością oraz doskonałym warsztatem technicznym.

Prace oceniało jury w składzie: Monika Bąk (Powiatowy Urząd Pracy), Beata Zakrzewska (Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Łodzi) , Grażyna Pryca (Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna) i  Dorota Pędziwiatr (Cech Rzemiosł Różnych).

W kategorii klas IV-VI szkół podstawowych  wyróżnienie otrzymała Julia Juszczak ze Szkoły Podstawowej nr 3 (prezentacja o zawodzie lekarza, opiekun  Justyna Zbierkowska-Madej).

W kategorii klas VII-VIII szkół podstawowych oraz oddziałów gimnazjalnych I miejsce otrzymała Justyna Tust ze Szkoły Podstawowej nr 9 (prezentacja o zawodzie projektant sztucznej inteligencji, opiekunowie Małgorzata Zawichrowska i Jadwiga Bzdurska). W tej kategorii przyznano również trzy wyróżnienia: Jakubowi Dłubakowskiemu ze Szkoły Podstawowej nr 3 (prezentacja o zawodzie inżynier automatyki i robotyki, opiekun Justyna Zbierkowska-Madej), Aleksandrze Zajunc ze Szkoły Podstawowej nr 9 (prezentacja o zawodzie ekspert kryminologii i kryminalistyki, opiekunowie  Małgorzata Zawichrowska i  Jadwiga Bzdurska) oraz Paulinie Krajewskiej z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. św. Wincentego a Paulo (prezentacja o zawodzie instruktor jazdy konnej, opiekun Anna Buczek).

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce otrzymała Natalia Paszkiewicz z Zespołu Szkół Nr 3  (prezentacja o zawodzie fryzjer, opiekun Dariusz Wróbel). Wyróżnienia przyznano natomiast Sebastianowi Wypłoszowi z Zespołu Szkół nr 2 (prezentacja o zawodzie technik technologii żywności, opiekun  Anna Kacprzak), Marcie Ozimek z Zespołu Szkół Nr 3 (prezentacja o zawodzie ekonomista, opiekun Joanna Sterniczuk-Błoch) oraz Aleksandrze Gawin z Zespołu Szkół Nr 3 (prezentacja o zawodzie charakteryzator, opiekun Joanna Sterniczuk-Błoch).

Patronat nad konkursem objął Starosta Pabianicki Krzysztof Habura. Organizatorem przedsięwzięcia był Zespół Szkół Nr 3 w Pabianicach wspólnie z partnerami : Powiatowym Urządem Pracy, Cechem Rzemiosł Różnych, Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Pabianicach oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Łodzi.