X Regionalny Konkurs Wiedzy o Hotelarstwie

05 kwietnia br. dwie uczennice  klasy III Technikum Hotelarskiego:

  • Judyta Okrojek
  • Ada Przybylska

pod opieką nauczyciela przedmiotów zawodowych hotelarskich – p. Marioli Lach uczestniczyły w X Regionalnym Konkursie Wiedzy o Hotelarstwie. Konkurs odbywał się w hotelu HAMPTON BY HILTON  ŁÓDŹ  CITY  CENTER w Łodzi przy ulicy Piotrkowskiej 157. Organizatorem Konkursu był jak co roku Zespół Szkół Ekonomiczno – Turystyczno – Hotelarskich im. Władysława Grabskiego w Łodzi. Partnerami tegorocznego Konkursu były łódzkie hotele: Puro Hotels, Double Tree by Hilton, Novotel Centrum, Ibis oraz Andel’s. Udział brali uczniowie zdobywający kwalifikacje w zawodzie technik hotelarstwa z Łodzi, Pabianic, Poddębic, Skierniewic, Łowicza, Kutna, Tomaszowa Mazowieckiego i Zgierza z klas II, III i IV.

Do rozwiązania był test jednokrotnego wyboru składający się z 50 pytań, na które należało odpowiedzieć w ciągu 60 minut. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą na temat:

  • Kto to jest „passant”?
  • Co oznacza „no show”?
  • Co to za alkohol „negroni”?
  • Jak długo powinno parzyć się espresso?
  • Jaka powinna być temperatura mleka w kawie?

Po teście pisemnym nastąpiła przerwa około 40 minut. Komisja składająca się z przedstawicieli hoteli oraz jednego nauczyciela wybranego drogą losową pracowała przy sprawdzaniu testu. W tym czasie uczniowie wraz z towarzyszącymi im nauczycielami zwiedzali hotel  HAMPTON BY HILTON  „pod okiem” pracownika Działu Sprzedaży i pracownika Działu Recepcji – wielki hol hotelowy służący w części jako sala na śniadania, apartamenty, pokoje dwuosobowe, świetnie wyposażoną salę ćwiczeń.

Po przerwie odbyła się część praktyczna, a następnie wręczenie dyplomów i uroczysty obiad.

Zobacz zdjęcia