Erasmus+ – podsumowanie mobilności GRECJA 2023

W dniach od 30.04.2023 do 13.05.2023 uczniowie oraz  nauczyciele Zespołu Szkół Nr 3 w Pabianicach wzięli udział w mobilności edukacyjnej realizowanej w ramach Programu Erasmus+,  Akcja 1 Mobilność edukacyjna, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe uczniów i kadry, projekt o numerze 2022-1-PL01-KA121-VET-000063182.

W projekcie brało udział 26 uczniów klas IV o profilu technik fotografii i multimediów oraz technik logistyk, 2 opiekunów i 1 nauczyciel przedmiotów zawodowych, technik hotelarstwa (obserwacja pracy – Job shadowing).

Młodzież w czasie trwania projektu uczestniczyła w zajęciach teoretycznych i praktycznych, których celem był kompleksowy rozwój kompetencji i umiejętności, wzrost kwalifikacji zawodowych, językowych oraz personalno-społecznych.

Dzięki zajęciom praktycznym w firmie Geobright w Makrychori, hurtowni napoi Koutalias w Nei Pori  i na Uniwersytecie TEI w Katerini uczniowie klasy 4 TLp mieli okazję poznać i doświadczyć realiów pracy logistyka w innym kraju.

Uczniowie klasy 4TFo mogli rozwijać swoje umiejętności i czerpać z doświadczeń fotografa z Grecji, który prowadził zajęcia praktyczne. Efektem tej pracy była wystawa zdjęć wykonanych w czasie projektu.

Nauczyciel hotelarstwa biorący udział projekcie miał szansę obserwować i uczestniczyć w różnych aspektach pracy hotelu, co pozwoliło na zaznajomienia się z nowinkami technicznymi i organizacyjnymi tej instytucji.

Dzięki licznym konkursom fotograficznym, plastycznym i grom terenowym młodzież mogła wykazać się kreatywnością oraz umiejętnością współpracy i komunikacji. Uczniowie poznawali kulturę kraju partnera poprzez naukę greckich tańców i degustację potraw.

Dzięki wycieczkom, które były organizowane w czasie wolnym uczestnicy projektu mogli dowiedzieć się więcej na temat historii, tradycji, zwyczajów oraz poznać atrakcje turystycznych Grecji. Uczniowie i nauczyciele zobaczyli Meteory, wyspę Skiathos, plażę Koukounaries, Panteleimonas, Litochoro, zamk w Platamonas oraz Saloniki.

Galeria zdjęć