Wycieczka do Sejmu

Uczniowie z kl. IV TFo: Karolina Boczkiewicz, Jakub Józefkowicz, Kacper Drężek i Michał Kozłowski pojechali do Warszawy w ramach nagrody w konkursie poświęconym Unii Europejskiej. Konkurs zorganizował p. Gracjan A. Majewski, który później zaprosił dziesiątkę uczniów z pabianickich szkół do Sejmu. Oprowadzali ich posłowie Dariusz Joński i Krzysztof Kwiatkowski. Jak mówią nasi uczniowie wycieczka była bardzo ciekawa, tym bardziej, że zobaczyli również takie miejsca, do których nie wszyscy mają wstęp. Uczniowie byli również na wykładzie, który prowadził główny specjalista w Komisji do Spraw Zagranicznych UE w Sejmie i Senacie RP. Mówił o uprawnieniach parlamentów narodowych w ramach Wspólnoty.

Uczniów do konkursu przygotowała nauczycielka z naszej szkoły Katarzyna Giedrojć.