Puchar Starosty Pabianickiego w Turnieju Piłki Siatkowej

Turniej Piłki Siatkowej

10.11.2022 nasi wolontariusze brali udział w Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Starosty Pabianickiego. Reprezentacja ZS3 pod opieką nauczyciela wf-u Arkadiusza Darocha wystąpiła w składzie: Małgorzata Gajzler, Wiktoria Kania, Angelika Kania, Lena Korpas, Aleksandra Grzelak, Nikodem Łoboda, Kacper Pietrasiak oraz Jakub Kruk. Nasi wolontariusze rozegrali w sumie 5 meczy.

Pierwsza wygrana została osiągnięta w meczu przeciwko PCK Pabianice. Po tym meczu i krótkim odpoczynku, przyszedł czas na drugie grupowe spotkanie z Zespołem Szkół Nr 2. W zaciętej walce nasi zawodnicy okazali się lepsi od przeciwników i dzięki dwóm wygranym meczom zajęliśmy pierwsze miejsce w grupie.
W półfinale zmierzyliśmy się z drużyną z II LO, mecz ponownie bardzo wyrównany jednak skuteczna gra w ataku i zagrywce pozwoliła zameldować się naszym reprezentantom w finale turnieju. W meczu finałowym drużyna ZS2 miała okazję zrewanżować się nam za porażkę w fazie grupowej. Jednak nasi zawodnicy nie pozwolili na to i wygrali finał mimo głośnego dopingu trybun dla drużyny przeciwnej. Takim sposobem zdobywamy 1 miejsce i Puchar Starosty Pabianickiego Krzysztofa Habury.
Ale jak się okazało mecz finałowy to nie koniec zmagań, bowiem czekał naszą drużynę jeszcze jeden mecz. Ostatnimi przeciwnikami w tym turnieju okazali się przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Pabianicach a w barwach tego zespołu zagrał nasz nauczyciel a równocześnie zawodnik PTC Pabianice – sekcji piłki siatkowej Arkadiusz Daroch. Pan Arek nie miał litości dla swoich uczniów i wraz z pozostałym przedstawicielami Starostwa po wyrównanym meczu pokonał naszą reprezentację.
Dziękujemy za Turniej Grupie Wolontarystycznej Agrafka oraz Panu Staroście Krzysztofowi Haburze za organizację tego wydarzenia. Do zobaczenia za rok.