Warsztaty podatkowe

warsztaty podatkowe

W dniu 15.06.2022 r. kierownictwo Urzędu Skarbowego w Pabianicach w porozumieniu z Dyrekcją Zespołu Szkół Nr 3 w Pabianicach ul. Gdańska 5 zapoczątkowało cykliczne spotkania w zakresie przybliżenia problematyki podatkowej. Pierwsza prezentacja dotyczyła zalet wynikających z posiadania profilu zaufanego. Przybliżono funkcjonalność portalu e-Urząd Skarbowy (www.podatki.gov.pl). Przedstawiono usługi dostępne w serwisie e-Urząd Skarbowy, tj: Twój e-PIT, e-mikrofirma (program księgowy do składania JPK_VAT), wykaz mandatów karnych, akty notarialne, zwroty podatków, nadpłaty, pełnomocnictwa, płatności online, mikrorachunek podatkowy oraz wiele innych. Zaprezentowano również możliwe kanały rezerwacji wizyty w urzędzie (online oraz telefonicznie). Ponadto omówiono korzyści wynikające z korzystania z portali urzędowych, takich jak: CEIDG (Centralna Ewidencja Działalności Gospodarczej), PUE ZUS (Platforma Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych), ePUAP (Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej), IKP (Internetowe Konto Pacjenta), mObywatel. Szkolenie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród uczestników.