Program ADAMED SmartUP – spotkanie w naszej szkole

Roadshow

Trwa rekrutacja do 8. edycji programu ADAMED SmartUP. Do wygrania jest m.in. udział w innowacyjnym obozie naukowym i stypendium. O tym, dlaczego warto spróbować swoich sił i wejść do świata nauki ADAMED SmartUP, mówił Adam Wądołowski z I Liceum Ogólnokształcącego w Pabianicach, uczestnik poprzedniej edycji programu, podczas spotkania z uczniami naszej szkoły.

W programie ADAMED SmartUP mogą wziąć udział osoby, które mają 14-19 lat oraz interesują się naukami ścisłymi i przyrodniczymi. W tegorocznej edycji rekrutacja trwa do 15 stycznia. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie adamedsmartup.pl.

Początkiem procesu rekrutacyjnego jest gra online. W tym roku w wirtualnym świecie gracze spotkają m.in. Stanisława Lema i wybiorą się na wycieczkę szkolną do Instytutu Badań Jądrowych. Za poprawnie rozwiązane zadania otrzymają punkty, a ci z najlepszymi wynikami zostaną poproszeni o wypełnienie formularzy aplikacyjnych. Na ich podstawie Rada Naukowa programu zaprosi wybranych uczniów na rozmowy kwalifikacyjne. 50 osób z najlepszymi wynikami osiągniętymi w grze i podczas rozmów weźmie udział w dwutygodniowym innowacyjnym obozie naukowym, który odbędzie się w lipcu 2022 r. Następnie 10 uczestników obozu zdobędzie nagrodę główną, czyli indywidualny program konsultacji edukacyjnych. Po roku 3 z nich otrzyma stypendium naukowe w wysokości 40 tys. zł.

26 października w naszej szkole odbyło się spotkanie w ramach Roadshow programu ADAMED SmartUP. Poprowadził je Adam Wądołowski, który wziął udział w poprzedniej edycji programu. Opowiadał o swoich doświadczeniach związanych z ADAMED SmartUP, o tym, dlaczego warto wziąć w nim udział, na czym polega rekrutacja i jak wygląda obóz naukowy.

Udział w programie był dla mnie ważnym i bardzo rozwijającym doświadczeniem. Interesuję się fizyką i nowymi technologiami, a dzięki obozowi naukowemu ADAMED SmartUP mogłem poszerzyć swoją wiedzę w tych dziedzinach. Cieszę się też, że poznałem rówieśników z całej Polski, którzy mają podobne pasje i zainteresowania. Zaangażowałem się w spotkania w ramach Roadshow, bo chcę powiedzieć innym, dlaczego warto wziąć udział w programie ADAMED SmartUP i jak to zrobić – mówi Adam Wądołowski.

Spotkania z Adamem zostały zorganizowane również w czterech innych pabianickich szkołach średnich. Łącznie wzięło w nich udział ponad 400 uczniów.