Zawodowcy w Łódzkiem – stypendia dla najzdolniejszych na BIS

Już drugi rok z rzędu uczniowie naszej szkoły otrzymali stypendia w ramach projektu „Zawodowcy w Łódzkiem – stypendia dla najzdolniejszych na BIS”, realizowanego przez Województwo Łódzkie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020, finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, budżetu województwa łódzkiego oraz budżetu państwa. Jego wartość to ponad 9 milionów 290 tysięcy zł. Program skierowany jest do uczniów, którzy uczą się w co najmniej drugich klasach szkół z naszego województwa prowadzących kształcenie zawodowe. Warunkiem uczestnictwa w programie jest też, między innymi, uzyskanie w ubiegłym roku szkolnym średniej ocen z przedmiotów zawodowych nie niższej niż 4,5. W tym roku ten warunek spełniło około 50-ciu uczniów naszej szkoły. Tylko pięć najwyższych wyników zakwalifikowało się do projektu. Wśród 1 186 najlepszych znalazły się: Sara Brzezińska z klasy 3 TFFo, Angelika Gorzeń z klasy 4 TE, Magdalena Jegier z klasy 4 TE, Angelika Kociołek z klasy 3TEL i Arletta Laszkiewicz z klasy 4 TE. W czwartek 20 lutego w Teatrze Wielkim w Łodzi odbyła się gala wręczenia listów gratulacyjnych, połączona z podpisaniem umów. Stypendyści odebrali listy gratulacyjne z rąk Grzegorza Schreibera, marszałka województwa łódzkiego oraz Andrzeja Górczyńskiego, członka zarządu województwa łódzkiego. Obecni byli przy tym rodzice i dyrektorzy szkół. Po podpisaniu umów można już tworzyć swoje Indywidualne Plany Rozwoju i planować wydatki na cele zawodowe.

Gratulujemy Stypendystkom i realizacji zawodowych pasji!