Pokaż nam patrona Zespołu Szkół Nr 3

W listopadzie uczniowie pisali test i artykuł o legionistach miasta Pabianic, czyli o tych, którzy walczyli o niepodległość Polski. Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszym był test wyboru. Uczniowie mieli 10 pytań zamkniętych. Dotyczyły pierwszej wojny światowej oraz dziejów pabianickiego pomnika niepodległości. Później były pytania otwarte. Należało m.in. wymienić miejsca bitew, w których walczyli pabianiccy legioniści oraz napisać krótką wypowiedź na temat ich poświęcenia w walce o niepodległość.

Test najlepiej napisał Kacper Trębacz z klasy 1 TL. 2. miejsce zajęły: Martyna Feliksińska, kl. 3 TL i Justyna Kubiak, kl. 4 TE, a 3. –  Ida Buczkowska, kl. 1 TFo

Nagrody wręczono podczas uroczystości z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości. Oprócz nagród rzeczowych uczniowie otrzymali również szóstkę z przedmiotu. Konkurs zatytułowany „Pokaż nam patrona Zespołu Szkół nr 3” zorganizowany został już czwarty raz. Uroczystość z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowały nauczycielki: Katarzyna Giedrojć, Agnieszka Klimecka i Małgorzata Pluta. Spektakl słowno – muzyczny przygotowała klasa 2 LOs.

Nasza szkoła wzięła udział w akcji „Niepodległa do hymnu”.