Powiatowy konkurs matematyczny

Konkurs matematyczny

5 kwietnia w naszej szkole odbył się VI Powiatowy Konkurs Matematyczny,który skierowany był do uczniów klas trzecich gimnazjów powiatu pabianickiego. Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Powiatu Pabianickiego Krzysztof Habura. W konkursie wzięło udział 20 uczniów z  Gimnazjum  nr 1,  3 i św. Wincentego a Paulo  w Pabianicach  oraz z Gimnazjum w Dłutowie, Lutomiersku, Piątkowisku  i Ksawerowie. Gimnazjaliści w ciągu 60 minut rozwiązywali zestaw  składający się z  10 zadań,  wśród których były zadania zamknięte, otwarte, zadania na dowodzenie i argumentację.  Uczestnicy musieli wykazać  się umiejętnościami stosowania metod matematycznych oraz logicznym i abstrakcyjnym rozumowaniem. Najlepszy wynik w konkursie uzyskał Jan Gorzela,  uczeń szkoły w Piątkowisku, drugie miejsce zajął Michał Mielczarek Gimnazjum w Lutomiersku , trzecie Adam Wądołowski z Gimnazjum nr 1,  wyróżnienie otrzymali Marta Kołodziejczyk z Gimnazjum w Ksawerowie i Maksym Mosiewicz  z Gimnazjum św. Wincentego a Paulo.

Uczestnicy konkursu przygotowali również prezentacje o wybitnych polskich matematykach i ich zasługach dla nauki światowej. Najciekawszą prezentacją była prezentacja uczniów z Lutomierska, zaprezentowali oni sylwetki naukowców, którzy przyczynili się do złamania  Enigmy.

Laureatom konkursu oraz ich opiekunom  serdecznie gratulujemy.

Organizatorami konkursu były  Marta Stępień – nauczyciel matematyki w II LO w Pabianicach oraz Jolanta Koźlenko – nauczyciel matematyki  w ZS3 w Pabianicach.