Międzynarodowe Targi Turystyczne

23 listopada br. uczniowie klasy I i II Technikum Hotelarskiego pod opieką nauczycieli: p. Marioli Lach i p. Beaty Miłkowskiej-Andrzejczak pojechali na 26 Międzynarodowe Targi Turystyczne WARSAW 2018. Impreza odbywała się w Pałacu Kultury i Nauki. Wystawców była niezliczona ilość, swoje stoiska podobnie jak w ubiegłych latach miały: Albania, Armenia, Austria, Bangladesz, Białoruś, Bośnia, Bułgaria, Chile, Chiny, Chorwacja, Czarnogóra, Czechy, Dominikana, Egipt, Etiopia, Francja, Grecja, Gruzja, Hiszpania, Hercegowina, Holandia, Indie, Izrael, Jordania, Kuba, Litwa, Macedonia, Madagaskar,
Malta, Maroko, Mołdawia, Nepal, Niemcy, Palestyna, Panama, Peru, Polska, Portugalia, RPA, Rosja,
Rumunia, Serbia, Słowacja, Sri Lanka, Tajlandia, Tanzania, Tunezja, Turcja, Ukraina, USA, Uzbekistan, Węgry, Wietnam, Włochy.

Oprócz państw prezentowały się:
• regiony
• biura podróży
• wydawnictwa turystyczne
• organizacje turystyczne: Polska Organizacja Turystyczna, Polskie Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych, Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce, Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych w Polsce, Stowarzyszenie Lokalne Grupy Działania, Narodowa Organizacja Turystyczna Republiki Serbskiej
• miasta: Warszawa i Kraków.

W trakcie trwania Targów odbywały się też konferencje, prezentacje, pokazy – np.:
• Panel dyskusyjny „Reforma prawa turystycznego. Najem krótkotrwały, wnioski na dziś i na przyszłość”
• Prezentacja „flydubai – nowa oferta na loty z Polski do Dubaju… i dalej w świat”
• „Lato 2018 – sezon marzeń, czy sezon porażek? Rynek turystyki wyjazdowej w warunkach bezwzględnej konkurencji”
• „Republika Dominikańska – ma to wszystko!”
• Białoruś: „Potencjał turystyczny i zwolnienie z obowiązku wizowego w przypadku pobytów nieprzekraczających 30 dni.”
• „Emilia Romagna – idealne, włoskie miejsce na zimowy wypoczynek i letnie wakacje 2019”

Przy poszczególnych stoiskach uczniowie otrzymywali gadżety, wśród których były: długopisy, ołówki, smyczki, torby reklamowe, kubki, pendrive oraz mnóstwo ulotek, katalogów i prospektów.

Po wyjściu z Pałacu Kultury był krótki posiłek i przejazd do Wilanowa, gdzie młodzież obejrzała Królewski Ogród Światła czyli wystawę plenerową, tysiące kolorowych diod ułożonych w finezyjne kształty.

Galeria zdjęć