Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2024/2025

2 września 2024 r. w Zespole Szkół Nr 3 w Pabianicach odbyło się Powiatowe Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2024/2025.

Gospodarzem uroczystości był Arkadiusz Jaksa – Starosta Pabianicki wraz z Wicestarostą Gabrielą Wenne-Błażyńską.

W gronie zaproszonych gości znaleźli się: Krzysztof Habura – Poseł na Sejm RP, Magdalena Werstak – Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Łódzkiego i Dyrektor Biura Poselskiego, Jarosław Krajewski – Wicekurator Kuratorium Oświaty w Łodzi, Marek Gryglewski – Przewodniczący Rady Powiatu Pabianickiego, Iwona Marczak – Przewodnicząca Rady Miejskiej w Pabianicach, przedstawiciele Starostwa Powiatowego i Urzędu Miejskiego w Pabianicach, dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych, placówek kulturalno-oświatowych oraz młodzież.

Podczas inauguracji roku szkolnego Starosta Pabianicki Arkadiusz Jaksa wręczył wyróżniającym się uczniom stypendia, a Poseł Krzysztof Habura zaproszenia do sejmu.

W trakcie uroczystości były przemówienia, życzenia na nowy rok szkolny oraz nawiązujący do 85-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej występ artystyczny w wykonaniu uczniów szkoły.