Wycieczka do Schroniska Młodzieżowego w Łodzi

27 marca br. uczniowie klasy 2 Technikum Hotelarskiego pod opieką nauczyciela hotelarskich przedmiotów zawodowych p. Marioli Lach wybrali się do hotelu PURO przy ulicy Ogrodowej i Schroniska Młodzieżowego przy ulicy Legionów w Łodzi. Najpierw odwiedzili hotel, po którym oprowadziła ich pani kierownik recepcji. Na początek określiła styl i atmosferę hotelu następująco „hotel PURO w Łodzi jest jak film Hitchcocka – zaczyna się dobrze, a później jest jeszcze lepiej. Już na wejściu doświadczasz najlepszego designu i architektury. Doskonała lokalizacja w centrum miasta sprawia, że od restauracji, kawiarni, sklepów i atrakcji turystycznych dzielą Cię zaledwie trzy kroki”. Następnie pani przekazała nam ogólne informacje o hotelu, o wyposażeniu pokoi i usługach serwisowych. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia recepcji, pokoi 1- i 2-osobowych, apartamentów, sal konferencyjnych, pomieszczenia dla kina, siłowni, SPA,  herbaciarni i restauracji. Wyszli też na taras ogrodowy na dachu z pięknym widokiem na Pałac Poznańskich. Zadawali też pytania dotyczące obłożenia hotelu, możliwości korzystania z parkingu, różnorodności usług – na  wszystkie otrzymali wyczerpujące odpowiedzi. Cała klasa jednogłośnie stwierdziła „zostajemy tutaj, nie wracamy do Pabianic”

Po dwóch godzinach zwiedzania uczniowie przemieścili się do Schroniska Młodzieżowego, gdzie czekała na Nich Pani dyrektor Iwona Jędrzejczak. Opowiedziała klasie o historii schroniska, realizacji różnych projektów – tu wyszła sprawa, że schronisko jest placówką opiekuńczo-wychowawczą. Pani dyrektor mówiła też o drugim obiekcie usytuowanym przy ul. Zamenhofa i o dwóch obiektach o charakterze letniskowym, położonych w podłódzkich Grotnikach. Do tych ostatnich serdecznie zapraszała uczniów na dni integracyjne. Młodzież obejrzała pokoje 1-, 2-, 3-, 4-, 5- i 6-osobowe, 2 sale konferencyjne, w pełni wyposażoną  kuchnię samoobsługową, pralnię turystyczną, przechowalnię bagażu, ogród z grillem, wewnętrzny parking dla samochodów osobowych i busów. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali pamiątkowe długopisy z logo schroniska.

Opinie uczniów:

  • Kompletnie nie miałam pojęcia o czymś takim jak takie schronisko
  • Zawsze myślałam, że nocleg w schronisku to obciach, a tu proszę…
  • Jest niesamowicie
  • Dobrze, że pani nas zabrała do tego łódzkiego schroniska, bo przecież jedziemy niedługo do Krakowa całą klasą i nocleg w schronisku młodzieżowym nas szczerze mówiąc przerażał, a teraz spoko

Zobacz zdjęcia