Tydzień Noblowski 2024

7 października rozpoczął się tydzień przyznawania Nagród Nobla „Nobel Calling”.

O tym, kto zostanie wyróżniony, decydują komitety złożone z naukowców i autorytetów na podstawie nadesłanych nominacji. Nagrody przyznawane są badaczom, którzy dokonali przełomowego odkrycia lub wprowadzili nową metodę badawczą. Zgodnie z testamentem fundatora nagrody, Alfreda Nobla, ich osiągnięcia powinny wnosić znaczący wkład dla dobra ludzkości.

Każdego roku, 10 grudnia, w rocznicę śmierci Alfreda Nobla, odbywa się uroczystość wręczenia Nagród Nobla w Sztokholmie i Oslo.

Od kilku lat nasza szkoła jest Szkoła Partnerską w ramach projektu „Tydzień Noblowski” organizowanego przez Centrum Współpracy i Dialogu Uniwersytetu Warszawskiego i aktywnie włącza się w działania związane z tym wydarzeniem.